לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  איזה סוגים יש לפוליש בבית?

  הרצפה איבדה מן הברק שלה, ונראית שחוקה יותר? הצטברו כתמים שלא יורדים בניקיון רגיל? רגע לפני שאתם שוקלים החלפת ריצוף בכל הבית, יש פתרון נוח וזול הרבה יותר: פוליש לבית. פוליש הוא ניקוי חזק ויסודי אשר נותן לרצפה מראה מחודש ומבריק. ישנם מספר סוגים עם הבדלים באופן הביצוע, הזמן שמחזיק הטיפול ועוד. אם אתם מתלבטים איזה פוליש לבית לבחור, כדאי להתייעץ עם חברה מקצועית. יאיר כהן ליטושי אבן ופוליש היא חברה הפועלת כבר מעל עשרים שנה ומבצעת סוגים שונים של פוליש כמו גם ליטוש ריצוף ומדרגות מכל הסוגים.

  הסוגים השונים וההסברים לכל אחד:

  כאשר מדברים על הנושא יש כמה סוגים עיקריים:

  • פוליש קריסטל: פוליש קריסטל נעשה בעזרת מכונה ייחודית ובעלת עוצמה חזקה המורחת ואף מחדירה מאל תוך הרצפה חומרים אשר נותנים לה ברק ושומרים עליה. בכל שלב של התהליך מוחדר חומר אחר בתהליך הקרצוף ולכן סוג זה נחשב עמיד ומחזיק שנתיים- שלוש.
  • פוליש וקס: גם פוליש וקס הוא תהליך הנחשב שכיח בבית וגם במבנים אחרים כמו מבני תעשיה. גם פוליש זה נעשה מעם מכונה מיוחדת הפועלת בעוצמה, מנקה היטב את הרצפה ומורחת שכבה של חומר דמוי וקס הנותן לרצפה ממראה מבריק. כאן המריחה היא חיצונית ואין החדרת חומרים אל תוך הרצפה כמו בפוליש קריסטל לכן העמידות נמוכה יותר.
  • פוליש אקרילי: דומה במהותו לפוליש וקס וגם בו לאחר קרצוף הרצפה נעשית מריחת שכבת חומר. ההבדל הוא בסוג החומר. חומר אקרילי נותן לרצפה ציפוי קשיח והגנה רבה יותר מפוליש וקס ולכן משתמשים בו במקומות הומי אדם: מוסדות ציבוריים, מפעלים ועוד ופחות עבור פוליש לבית. הפוליש אוטם את הרצפה ומגן עליה מפני חדירת חומרים אחרים, לכלוך, שריטות וכתמים.

  פוליש עושים עם חברה מקצועית

  אם החלטתם לעשות פוליש ולתת לרצפה שלכם מראה מחודש, אל תעשו את זה לבד. חברה מקצועית תראה בדיוק את מצב הרצפה, תמליץ על סוג הפוליש המתאים ביותר וגם תראה צורך תציע גם טיפול מקיף יותר מפוליש כמו ליטוש. החברה איתה תעבדו צריכה להיות בעלת ניסיון רב, חברה מקצועית המצוידת במכשור החדיש ביותר בתחום. יאיר כהן והצוות המקצועי שלו ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה.

  לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   נשפך לי לימון על השיש ויצר כתם לבן מה עושים?

   הלימון הינו חומצי ומאכל את השיש , הכתם הלבן זה השיש כאשר אינו מלוטש וליטוש יחזיר לו את הצבע המקורי, אם הבעייה היא נקודתית ניתן לפתור אותה ע"י ליטוש מקומי בנייר 220 לאבן, אם הבעייה היא בשטח גדול יותר יש לבצע חידוש ליטוש, וסילר.

   מה ההבדל בין ליטוש לפוליש קריסטל?

   ליטוש אבן הינה פעולה של עיבוד האבן בליטוש למעשה מורידים שכבה ומעבדים את האבן ובזאת מסירים את השריטות והמפגעים הקיימים באבן ונראים לעין כמו כן בליטוש מקבלים משטח אחיד ללא חיבורים וללא הפרשי גובה בין האריחים כאשר הקריסטל הוא השלב האחרון בליטוש, לעומת ביצוע קריסטל בלבד שלמעשה מבריק את המשטח כמות שהוא ולא מסיר שריטות ומפגעים.

   יש לי רצפת שיש בבית וכל דבר שנשפך לי נספג ועושה כתם ברצפה מה לעשות?

   בכל רצפת אבן או שיש בין אם עברה ליטוש ובין אם לא, יש לבצע איטום (סילר) ולחדש אותו אחת לשנה – שנתיים וזאת בכדי למנוע ספיגה של נוזלים ולמנוע בזאת כתמים. יש לציין כי גם ברצפה שעברה סילר, הדבר אינו מגן באופן מוחלט ויש לשמור ובמידה ונשפך איזה שהוא נוזל על הרצפה יש להשתדל לנקותו מהר ככל האפשר.

   מבחינת סוגי סילר, יש לדעת כי קיימים סוגי סילר לחוץ ולפנים גם משטחים חיצוניים צריכים לקבל איטום ע"י סילר היות ששמש וגשם גם פוגעים באבן.

   האם ניתן ללטש ריצוף בלטות ישנות?

   בוודאי שאפשר ללטש בלטות רגילות והתוצאה אפילו מדהימה משטח אחד מבריק ויפה, בלטה היא חומר שמגיב טוב מאוד לליטוש ופוליש.

   יש לי שיש בן 10 שנים ויש מקומות שהדבק יצא ונוצרו חורים. האם אני צריך להמתין לשיפוץ כללי בכדי ללטש או שישנה דרך אחרת?

   האבק בזמן הליטוש נגרם כתוצאה מחירוץ המישקים (פוגות) כל שאר הליטוש מתבצע ע"י מכונות עם מים וללא אבק כלל (כולל דיסקים העובדים על מים), את נושא החירוץ ניתן לפתור ע"י פתיחת המישקים עם שואב הצמוד לדיסק בזמן החירוץ ואז למנוע 90 אחוז המאבק ולבצעבכל זאת עבודה יסודית, ישנה גם דרך ללא אבק כלל וזאת ע"י תיקוני דבק נקודתיים וליטוש ללא חירוץ, זו עבודה קשה בהרבה אולם בהחלט אפשרית.

   מה ההבדל בין ליטוש מבריק לבין ליטוש מט משי מבחינת האיכות?

   אין שום הבדל מבחינה איכותית, הכל עניין של טעם. מבחינת התחזוקה המראה המבריק מעט יותר קל לתחזוקה אך הדבר אינו צריך להוות גורם לבחירה בין הגימורים.

   לאחר שטיפה הרצפה שלי נראית מצויין וכמה שעות לאחר מכן מתחילים להופיע כתמים שנראים כמו "עננים" וחוסר ברק מה הסיבה?

   בד"כ, הדבר מראה על רטיבות באבן או בחול מתחת לריצוף או רטיבות על פני האבן. יש להמתין לייבוש מלא בסבלנות רבה ולאחר מכן ניתן לבצע חידוש ליטוש או הברקת קריסטל או סילר הכל לפי מצב האבן.

   כמו כן, במידה והמצב קשה מאוד יש לבצע ייבוש מכני ע"י יבשנים או ע"י פתיחת אריחים בכמה מוקדים בבית ולאחר מכן ריצוף מחדש וליטוש מקומי או מלא.

   הופיעו לי כתמים חומים על פני הריצוף (כמו חלודה) מה לעשות?

   יש לבצע טיפול ע"י חומר מסיר כתמים אשר מניחים על הרצפה ומכסים בניילון ל-24 שעות ולאחר מכן הברקה או סילר.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
   JS: