לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  איך מלטשים אבן?

  אבן היא חומר טבעי ובתור שכזה האחידות בו אינה מושלמת. לכן, גם כאשר מדובר על ריצוף חדש יש לבצע בו ליטוש על מנת ליצור אחידות. ליטוש אבן מומלץ לעשות גם בריצוף ישן שנשחק ונוצרו בו חורים, סדקים ומראה לא אחיד גם מכתמים ושריטות. הדרך בה נעשה התהליך מתאימה לליטוש מרצפות מחומרים אחרים כמו שיש, שגם הוא מחומר טבעי שעלול להיסדק עם הזמן או להגיע כשהוא אינו אחיד לגמרי וגם סוגים אחרים של ריצוף. כדי להגיע לתוצאות מעולות שייצרו שינוי הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה אסתטית חשוב לפנות לחברה בעלת ניסיון.

  איך מתבצע התהליך?

  כל הפרויקט צריך להתבצע לא רק באופן המתאים אלא גם בזמן המתאים. אם זה ריצוף חדש, יש לחכות חודש בין זמן הנחת המרצפות לבין הליטוש. ליטוש שיעשה כשהאבן לא התייבשה יכול ליצור בעיות בהמשך. גם לאחר חודש לא תתחיל העבודה מיד אלא לאחר בדיקה בעזרת מכשיר מיוחד שהאבן יבשה לחלוטין. הליטוש עצמו מתחיל בחריצת הפוגות (המרווחים) שבין האריחים. לאחר מכן שואבים את כל האבק והלכלוך שנוצרו כתוצאה מכך. כעת יש למלא מאת המרווחים בדבק מיוחד כאשר הצבע שלו צריך להיות  מותאם במדויק לגוון האריחים. לאחר שלב זה יעשה הליטוש עצמו. הדבר נעשה באמצעות דיסק המתאים לאבן כשישנן חמש עוצמות ליטוש. השלב האחרון הוא מריחת סילר למניעת שריטות, סדקים וחדירת לכלוך פנימה אל תוך האבן.

  לבחור בחברה מקצועית ומנוסה

  כל פרויקט בסדר גודל כזה צריך להתבצע בצורה יסודית ומקצועית כדי שיהיה יעיל. כאמור יש לבצע את הליטוש בזמן המתאים ולא למהר (רלוונטי לריצוף חדש שצריך להתייבש מההדבקה). חריצת הפוגות צריכה להיות מדויקת ומינימלית ברוחב של עד 1 מ"מ. חשוב לנקות היטב את האזור כדי שהלכלוך לא ישאר בחריצים. גם את המילוי וסתימת שקעים או סדקים יש לבצע ביסודיות וכך גם את הליטוש עצמו. לכן, אל תבחרו בכל אחד.

  לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   נשפך לי לימון על השיש ויצר כתם לבן מה עושים?

   הלימון הינו חומצי ומאכל את השיש , הכתם הלבן זה השיש כאשר אינו מלוטש וליטוש יחזיר לו את הצבע המקורי, אם הבעייה היא נקודתית ניתן לפתור אותה ע"י ליטוש מקומי בנייר 220 לאבן, אם הבעייה היא בשטח גדול יותר יש לבצע חידוש ליטוש, וסילר.

   מה ההבדל בין ליטוש לפוליש קריסטל?

   ליטוש אבן הינה פעולה של עיבוד האבן בליטוש למעשה מורידים שכבה ומעבדים את האבן ובזאת מסירים את השריטות והמפגעים הקיימים באבן ונראים לעין כמו כן בליטוש מקבלים משטח אחיד ללא חיבורים וללא הפרשי גובה בין האריחים כאשר הקריסטל הוא השלב האחרון בליטוש, לעומת ביצוע קריסטל בלבד שלמעשה מבריק את המשטח כמות שהוא ולא מסיר שריטות ומפגעים.

   יש לי רצפת שיש בבית וכל דבר שנשפך לי נספג ועושה כתם ברצפה מה לעשות?

   בכל רצפת אבן או שיש בין אם עברה ליטוש ובין אם לא, יש לבצע איטום (סילר) ולחדש אותו אחת לשנה – שנתיים וזאת בכדי למנוע ספיגה של נוזלים ולמנוע בזאת כתמים. יש לציין כי גם ברצפה שעברה סילר, הדבר אינו מגן באופן מוחלט ויש לשמור ובמידה ונשפך איזה שהוא נוזל על הרצפה יש להשתדל לנקותו מהר ככל האפשר.

   מבחינת סוגי סילר, יש לדעת כי קיימים סוגי סילר לחוץ ולפנים גם משטחים חיצוניים צריכים לקבל איטום ע"י סילר היות ששמש וגשם גם פוגעים באבן.

   האם ניתן ללטש ריצוף בלטות ישנות?

   בוודאי שאפשר ללטש בלטות רגילות והתוצאה אפילו מדהימה משטח אחד מבריק ויפה, בלטה היא חומר שמגיב טוב מאוד לליטוש ופוליש.

   יש לי שיש בן 10 שנים ויש מקומות שהדבק יצא ונוצרו חורים. האם אני צריך להמתין לשיפוץ כללי בכדי ללטש או שישנה דרך אחרת?

   האבק בזמן הליטוש נגרם כתוצאה מחירוץ המישקים (פוגות) כל שאר הליטוש מתבצע ע"י מכונות עם מים וללא אבק כלל (כולל דיסקים העובדים על מים), את נושא החירוץ ניתן לפתור ע"י פתיחת המישקים עם שואב הצמוד לדיסק בזמן החירוץ ואז למנוע 90 אחוז המאבק ולבצעבכל זאת עבודה יסודית, ישנה גם דרך ללא אבק כלל וזאת ע"י תיקוני דבק נקודתיים וליטוש ללא חירוץ, זו עבודה קשה בהרבה אולם בהחלט אפשרית.

   מה ההבדל בין ליטוש מבריק לבין ליטוש מט משי מבחינת האיכות?

   אין שום הבדל מבחינה איכותית, הכל עניין של טעם. מבחינת התחזוקה המראה המבריק מעט יותר קל לתחזוקה אך הדבר אינו צריך להוות גורם לבחירה בין הגימורים.

   לאחר שטיפה הרצפה שלי נראית מצויין וכמה שעות לאחר מכן מתחילים להופיע כתמים שנראים כמו "עננים" וחוסר ברק מה הסיבה?

   בד"כ, הדבר מראה על רטיבות באבן או בחול מתחת לריצוף או רטיבות על פני האבן. יש להמתין לייבוש מלא בסבלנות רבה ולאחר מכן ניתן לבצע חידוש ליטוש או הברקת קריסטל או סילר הכל לפי מצב האבן.

   כמו כן, במידה והמצב קשה מאוד יש לבצע ייבוש מכני ע"י יבשנים או ע"י פתיחת אריחים בכמה מוקדים בבית ולאחר מכן ריצוף מחדש וליטוש מקומי או מלא.

   הופיעו לי כתמים חומים על פני הריצוף (כמו חלודה) מה לעשות?

   יש לבצע טיפול ע"י חומר מסיר כתמים אשר מניחים על הרצפה ומכסים בניילון ל-24 שעות ולאחר מכן הברקה או סילר.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
   JS: