לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מתי כדאי ללטש בטון?

  בטון נחשב לחומר בניה מרכזי אך היום עושים בו שימוש לא רק כחומר בסיס המצופה בחומר אחר אלא כחומר העומד בפני עצמו ומהווה שכבה חיצונית אפילו בתוך בתים. ריצוף בטון בחוץ וגם בפנים, או קירות בטון חשופים הופכים פופולאריים מאוד. בטון הוא חומר חזק מאוד אך בשל רמת הספיגה הגבוהה שלו עלול עם הזמן להיווצר בו בלאי של השכבה החיצונית, שחיקה או סדקים. את אלה לא כדאי להשאיר גם מסיבה אסתטית וגם מסיבה בטיחותית. ליטוש בטון הוא הדרך לעשות לבטון חידוש ולהחזיר לו את המראה האחיד והחלק. חברת יאיר כהן ליטושי אבן ופוליש מבצעת בין היתר גם ליטוש בטון ברמה הגבוהה ביותר.

  מתי כדאי ללטש בטון?

  כאשר רואים שנוצרו סדקים ונראית שחיקה בבטון, בין אם זהו ריצוף בבית, משטח בטון בחוץ או בקירות כדאי לבצע את הליטוש. אם נוצרה שחיקה יתכן גם שמלכתחילה עבודת יציקת הבטון לא נעשתה היטב ולכן כדאי לתקן ולחדש. בכל מקרה יכולים להיווצר סדקים ושריטות עם הזמן. לסדקים יכולה לחדור מתכת שתחליד ובכלל אם זהו משטח שדורכים והולכים עליו הרבה התהליך יעשה אותו חלק, נוח ובטוח יותר. אם מדובר על ריצוף פנים, הוא יהפך לתחליף מצוין לכל ריצוף אחר ויתן את המראה המבריק והחלק שאנו מחפשים בריצוף פנים.

  שלבי העבודה בתהליך

  ליטוש בטון דומה מאוד לליטוש אבן בצורת העבודה ושלביה. השלב הראשון הוא חריצת חריצים (פוגות) בין אריחי הבטון. החריצה נעשית בעזרת דיסק יהלום או אבן קשה המחוברת לתחתית המכונה. את החריצים ממלאים בחומר מילוי המתאים לבטון ותואם את צבע הריצוף. כעת יעשה ליטוש ראשוני וגס בו מוסרת שכבה חיצונית מריצוף הבטון כדי לחשוף שכבה פנימית יותר שהיא נקיה וללא שריטות וסדקים. אז יתבצע ליטוש עדין כדי ליצור מראה אחיד וחלק. התהליך נעשה באופן עדין בעזרת רשתות מיוחדות. השלב האחרון הוא מריחת סילר שאוטם את שכבת הבטון החיצונית וימנע חדירת לכלוך וחומרים שונים. צריכים לבצע פרויקט מסוג זה בחצר או בריצוף הבטון בבית? פנו ליאיר כהן ליטושי אבן ופוליש. החברה מבצעת את עבודת הליטוש בצורה יסודית, מדויקת ומהירה.

  לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   נשפך לי לימון על השיש ויצר כתם לבן מה עושים?

   הלימון הינו חומצי ומאכל את השיש , הכתם הלבן זה השיש כאשר אינו מלוטש וליטוש יחזיר לו את הצבע המקורי, אם הבעייה היא נקודתית ניתן לפתור אותה ע"י ליטוש מקומי בנייר 220 לאבן, אם הבעייה היא בשטח גדול יותר יש לבצע חידוש ליטוש, וסילר.

   מה ההבדל בין ליטוש לפוליש קריסטל?

   ליטוש אבן הינה פעולה של עיבוד האבן בליטוש למעשה מורידים שכבה ומעבדים את האבן ובזאת מסירים את השריטות והמפגעים הקיימים באבן ונראים לעין כמו כן בליטוש מקבלים משטח אחיד ללא חיבורים וללא הפרשי גובה בין האריחים כאשר הקריסטל הוא השלב האחרון בליטוש, לעומת ביצוע קריסטל בלבד שלמעשה מבריק את המשטח כמות שהוא ולא מסיר שריטות ומפגעים.

   יש לי רצפת שיש בבית וכל דבר שנשפך לי נספג ועושה כתם ברצפה מה לעשות?

   בכל רצפת אבן או שיש בין אם עברה ליטוש ובין אם לא, יש לבצע איטום (סילר) ולחדש אותו אחת לשנה – שנתיים וזאת בכדי למנוע ספיגה של נוזלים ולמנוע בזאת כתמים. יש לציין כי גם ברצפה שעברה סילר, הדבר אינו מגן באופן מוחלט ויש לשמור ובמידה ונשפך איזה שהוא נוזל על הרצפה יש להשתדל לנקותו מהר ככל האפשר.

   מבחינת סוגי סילר, יש לדעת כי קיימים סוגי סילר לחוץ ולפנים גם משטחים חיצוניים צריכים לקבל איטום ע"י סילר היות ששמש וגשם גם פוגעים באבן.

   האם ניתן ללטש ריצוף בלטות ישנות?

   בוודאי שאפשר ללטש בלטות רגילות והתוצאה אפילו מדהימה משטח אחד מבריק ויפה, בלטה היא חומר שמגיב טוב מאוד לליטוש ופוליש.

   יש לי שיש בן 10 שנים ויש מקומות שהדבק יצא ונוצרו חורים. האם אני צריך להמתין לשיפוץ כללי בכדי ללטש או שישנה דרך אחרת?

   האבק בזמן הליטוש נגרם כתוצאה מחירוץ המישקים (פוגות) כל שאר הליטוש מתבצע ע"י מכונות עם מים וללא אבק כלל (כולל דיסקים העובדים על מים), את נושא החירוץ ניתן לפתור ע"י פתיחת המישקים עם שואב הצמוד לדיסק בזמן החירוץ ואז למנוע 90 אחוז המאבק ולבצעבכל זאת עבודה יסודית, ישנה גם דרך ללא אבק כלל וזאת ע"י תיקוני דבק נקודתיים וליטוש ללא חירוץ, זו עבודה קשה בהרבה אולם בהחלט אפשרית.

   מה ההבדל בין ליטוש מבריק לבין ליטוש מט משי מבחינת האיכות?

   אין שום הבדל מבחינה איכותית, הכל עניין של טעם. מבחינת התחזוקה המראה המבריק מעט יותר קל לתחזוקה אך הדבר אינו צריך להוות גורם לבחירה בין הגימורים.

   לאחר שטיפה הרצפה שלי נראית מצויין וכמה שעות לאחר מכן מתחילים להופיע כתמים שנראים כמו "עננים" וחוסר ברק מה הסיבה?

   בד"כ, הדבר מראה על רטיבות באבן או בחול מתחת לריצוף או רטיבות על פני האבן. יש להמתין לייבוש מלא בסבלנות רבה ולאחר מכן ניתן לבצע חידוש ליטוש או הברקת קריסטל או סילר הכל לפי מצב האבן.

   כמו כן, במידה והמצב קשה מאוד יש לבצע ייבוש מכני ע"י יבשנים או ע"י פתיחת אריחים בכמה מוקדים בבית ולאחר מכן ריצוף מחדש וליטוש מקומי או מלא.

   הופיעו לי כתמים חומים על פני הריצוף (כמו חלודה) מה לעשות?

   יש לבצע טיפול ע"י חומר מסיר כתמים אשר מניחים על הרצפה ומכסים בניילון ל-24 שעות ולאחר מכן הברקה או סילר.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
   JS: