לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מתי מומלץ ללטש מרצפות?

  הרצפה נראית לכם עייפה ואיבדה את הברק שלה? כן, גם אצל מרצפות יש את העניין של חיוניות וברק בדומה לעור הפנים שלנו. ליטוש מרצפות הוא ממש פילינג לרצפה שיכול להתבצע ברמות שונות, החל מ"פילינג" גס ועד עדין מאוד שרק מחליק מעט את המרצפות ונותן להן ברק. ליטוש מאפשר לכם לחדש את מראה המרצפות מבלי להחליף אותן וכך אתם חוסכים הרבה מאוד כסף. הליטוש נעשה בסוגים שונים של מרצפות: טרצו (אותן "בלטות" מנוקדות של פעם שחוזרות עכשיו ובגדול), אבן, שיש, גרניט פורצלן ואפילו בטון. עם חברה מקצועית כמו יאיר כהן ליטושי אבן ופוליש הרצפה שלכם תקבל טיפול מעולה בהתאם למצבה. גם רצפה עם סדקים ופגמים ניתן לחדש אם פונים לחברה מקצועית ומנוסה בתחום.

  מתי מומלץ לבצע את ההליך?

  בעבר היה מומלץ לעשות זאת כחלק משיפוץ כשהבית עוד לא מרוהט ומאוכלס, זאת בגלל האבק והלכלוך הרב בהם היתה כרוכה עבודה זו. היום ישנה השיטה הרטובה בה משתמשים בדיסק מים והדבר מונע את הלכלוך והאבק הרב, לכן כדאי לבצע במצבים שונים. כאשר הריצוף בבית או בחדר המדרגות סדוק ופגום כדאי לעשות זאת גם מהמקום האסתטי אך גם מהמקום הבטיחותי. כאמור, אפשר ואף כדאי לעשות גם במצב בו הרצפה לא סדוקה אלא רק איבדה את הברק שלה. עוצמת המכונה יכולה להיות עדינה וכך לתת מענה גם במצב שכל מה שיש לעשות הוא ליטוש עדין ופוליש.

  מהם שלבי העבודה?

  התהליך כולל את השלבים הבאים: השלב הראשון הוא חריצת הפוגות (מרווחים בין האריחים) ושאיבתן עד למצב שהן נקיות לחלוטין מלכלוך ואבק. השלב הבא הוא מילוי הפוגות בדבק מיוחד המותאם לגוון האריחים. גם חורים וסדקים ממלאים בחומר מילוי שגם הוא מותאם לגוון הריצוף. השלב הבא הוא ליטוש במכונת ליטוש יהלום בעוצמה הנדרשת. החברה משתמשת במכונה עם שמונה עוצמות כך שניתן להתאים במדויק את העוצמה. את הפנלים מלטשים באופן ידני לקבלת דיוק מקסימלי. לאחר הליטוש מתבצע פוליש לקבלת מראה חדש ומבריק ומריחת סילר לאיטום הרצפה מלכלוך ואבק, משריטות וכן למניעת החלקה. רוצים לחדש את הרצפה? יאיר כהן ליטושי פאבן ופוליש הוא הפתרון.

   

  לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   נשפך לי לימון על השיש ויצר כתם לבן מה עושים?

   הלימון הינו חומצי ומאכל את השיש , הכתם הלבן זה השיש כאשר אינו מלוטש וליטוש יחזיר לו את הצבע המקורי, אם הבעייה היא נקודתית ניתן לפתור אותה ע"י ליטוש מקומי בנייר 220 לאבן, אם הבעייה היא בשטח גדול יותר יש לבצע חידוש ליטוש, וסילר.

   מה ההבדל בין ליטוש לפוליש קריסטל?

   ליטוש אבן הינה פעולה של עיבוד האבן בליטוש למעשה מורידים שכבה ומעבדים את האבן ובזאת מסירים את השריטות והמפגעים הקיימים באבן ונראים לעין כמו כן בליטוש מקבלים משטח אחיד ללא חיבורים וללא הפרשי גובה בין האריחים כאשר הקריסטל הוא השלב האחרון בליטוש, לעומת ביצוע קריסטל בלבד שלמעשה מבריק את המשטח כמות שהוא ולא מסיר שריטות ומפגעים.

   יש לי רצפת שיש בבית וכל דבר שנשפך לי נספג ועושה כתם ברצפה מה לעשות?

   בכל רצפת אבן או שיש בין אם עברה ליטוש ובין אם לא, יש לבצע איטום (סילר) ולחדש אותו אחת לשנה – שנתיים וזאת בכדי למנוע ספיגה של נוזלים ולמנוע בזאת כתמים. יש לציין כי גם ברצפה שעברה סילר, הדבר אינו מגן באופן מוחלט ויש לשמור ובמידה ונשפך איזה שהוא נוזל על הרצפה יש להשתדל לנקותו מהר ככל האפשר.

   מבחינת סוגי סילר, יש לדעת כי קיימים סוגי סילר לחוץ ולפנים גם משטחים חיצוניים צריכים לקבל איטום ע"י סילר היות ששמש וגשם גם פוגעים באבן.

   האם ניתן ללטש ריצוף בלטות ישנות?

   בוודאי שאפשר ללטש בלטות רגילות והתוצאה אפילו מדהימה משטח אחד מבריק ויפה, בלטה היא חומר שמגיב טוב מאוד לליטוש ופוליש.

   יש לי שיש בן 10 שנים ויש מקומות שהדבק יצא ונוצרו חורים. האם אני צריך להמתין לשיפוץ כללי בכדי ללטש או שישנה דרך אחרת?

   האבק בזמן הליטוש נגרם כתוצאה מחירוץ המישקים (פוגות) כל שאר הליטוש מתבצע ע"י מכונות עם מים וללא אבק כלל (כולל דיסקים העובדים על מים), את נושא החירוץ ניתן לפתור ע"י פתיחת המישקים עם שואב הצמוד לדיסק בזמן החירוץ ואז למנוע 90 אחוז המאבק ולבצעבכל זאת עבודה יסודית, ישנה גם דרך ללא אבק כלל וזאת ע"י תיקוני דבק נקודתיים וליטוש ללא חירוץ, זו עבודה קשה בהרבה אולם בהחלט אפשרית.

   מה ההבדל בין ליטוש מבריק לבין ליטוש מט משי מבחינת האיכות?

   אין שום הבדל מבחינה איכותית, הכל עניין של טעם. מבחינת התחזוקה המראה המבריק מעט יותר קל לתחזוקה אך הדבר אינו צריך להוות גורם לבחירה בין הגימורים.

   לאחר שטיפה הרצפה שלי נראית מצויין וכמה שעות לאחר מכן מתחילים להופיע כתמים שנראים כמו "עננים" וחוסר ברק מה הסיבה?

   בד"כ, הדבר מראה על רטיבות באבן או בחול מתחת לריצוף או רטיבות על פני האבן. יש להמתין לייבוש מלא בסבלנות רבה ולאחר מכן ניתן לבצע חידוש ליטוש או הברקת קריסטל או סילר הכל לפי מצב האבן.

   כמו כן, במידה והמצב קשה מאוד יש לבצע ייבוש מכני ע"י יבשנים או ע"י פתיחת אריחים בכמה מוקדים בבית ולאחר מכן ריצוף מחדש וליטוש מקומי או מלא.

   הופיעו לי כתמים חומים על פני הריצוף (כמו חלודה) מה לעשות?

   יש לבצע טיפול ע"י חומר מסיר כתמים אשר מניחים על הרצפה ומכסים בניילון ל-24 שעות ולאחר מכן הברקה או סילר.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
   JS: