לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  ליטוש שיש

  השיש הוא אחד מסוגי הסלעים היפים הקיימים על כדור הארץ. בשל יופיו הוא משמש כחומר לייצור פסלים או לעיטור בניינים. השיש נפוץ גם במטבחי הבית המעוצבים של דיירים פרטיים. מדי פעם נוצר הצורך לבצע ליטוש שיש. זאת משום שהשיש נוטה להישחק ולהיסדק לאורך השנים, בייחוד במקום כמו מטבח אשר בו השיש בא במגע עם מים וחומרי מזון אחרים באופן תמידי.

  ליטוש שיש – שלבים

  ליטוש השיש מתבצע על ידי חברת פוליש מקצועית. חשוב לפנות לחברה מומלצת בעלת ניסיון בתחום, מפני שליטוש בלתי מקצועי עלול לגרום לנזק מיותר לשיש. הליטוש עצמו מתבצע בכמה שלבים. אלה כמה מבין השלבים הנפוצים:

  • בדיקת שטח והחלטה – אנשי המקצוע בוחנים את המקום שבו יש צורך לבצע את הליטוש ואומדים את הנזק שנגרם לשיש. לאחר מכן מתקבלת החלטה להמשך פעולה – אילו פגמים ניתן לתקן באמצעות הליטוש ואילו לא.
  • איטום חריצים – אם הוחלט להוציא לפועל שלב ראשוני זה, בשלב איטום החריצים שבין האריחים של השיש, פותחים את חריצי השיש וממלאים אותם מחדש בדבק במטרה לחזק את השיש.
  • תיקון נזקים – בשלב הזה מבצעים העובדים תיקוני פגמים של אריחי שיש שנסדקו או נפגמו.
  • שלב הליטוש – ליטוש שיש הוא למעשה פעולת יישור של המשטח לצורך קבלת מראה אחיד של השיש. יישור משטח השיש נעשה תוך שימוש בדיסקית יהלום. לאחר מכן מגיע השלב שבו מבריקים את המשטח עד שמקבלים את התוצאה הרצויה בעזרת מכונה מיוחדת לליטוש אבן.
  • ציפוי בסילר – בסיום שלב הליטוש מצפים את השיש בסילר – חומר שנועד להגן על השיש. במקרים מסוימים בוחר הלקוח לבצע פוליש קריסטל במטרה להעניק לשיש מראה יוקרתי.

  יאיר כהן – מחיר ליטוש שיש משתלם במיוחד

  יש לכם סדקים בשיש שבמטבח? זקוקים לביצוע ליטוש שיש עבור הפסל האמנותי העומד בחצר? חברת יאיר כהן מספקת עבורכם את הפתרון האידיאלי. החברה עוסקת בפוליש בליטוש אבן משנת 2000, ועובדיה המקצועיים מעניקים שירות אדיב, מיומן ומקצועי. את הליטוש מבצע הצוות לא רק לשיש, אלא לכל סוגי האבן, תוך שימוש בחומרים איכותיים וציוד משוכלל. כמו כן, בחברה מבצעים מגוון שירותים הכוללים פוליש ווקס וקריסטל, הברשה, ציפוי סילר לבטון או ליטוש מרצפות.

   

  לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   נשפך לי לימון על השיש ויצר כתם לבן מה עושים?

   הלימון הינו חומצי ומאכל את השיש , הכתם הלבן זה השיש כאשר אינו מלוטש וליטוש יחזיר לו את הצבע המקורי, אם הבעייה היא נקודתית ניתן לפתור אותה ע"י ליטוש מקומי בנייר 220 לאבן, אם הבעייה היא בשטח גדול יותר יש לבצע חידוש ליטוש, וסילר.

   מה ההבדל בין ליטוש לפוליש קריסטל?

   ליטוש אבן הינה פעולה של עיבוד האבן בליטוש למעשה מורידים שכבה ומעבדים את האבן ובזאת מסירים את השריטות והמפגעים הקיימים באבן ונראים לעין כמו כן בליטוש מקבלים משטח אחיד ללא חיבורים וללא הפרשי גובה בין האריחים כאשר הקריסטל הוא השלב האחרון בליטוש, לעומת ביצוע קריסטל בלבד שלמעשה מבריק את המשטח כמות שהוא ולא מסיר שריטות ומפגעים.

   יש לי רצפת שיש בבית וכל דבר שנשפך לי נספג ועושה כתם ברצפה מה לעשות?

   בכל רצפת אבן או שיש בין אם עברה ליטוש ובין אם לא, יש לבצע איטום (סילר) ולחדש אותו אחת לשנה – שנתיים וזאת בכדי למנוע ספיגה של נוזלים ולמנוע בזאת כתמים. יש לציין כי גם ברצפה שעברה סילר, הדבר אינו מגן באופן מוחלט ויש לשמור ובמידה ונשפך איזה שהוא נוזל על הרצפה יש להשתדל לנקותו מהר ככל האפשר.

   מבחינת סוגי סילר, יש לדעת כי קיימים סוגי סילר לחוץ ולפנים גם משטחים חיצוניים צריכים לקבל איטום ע"י סילר היות ששמש וגשם גם פוגעים באבן.

   האם ניתן ללטש ריצוף בלטות ישנות?

   בוודאי שאפשר ללטש בלטות רגילות והתוצאה אפילו מדהימה משטח אחד מבריק ויפה, בלטה היא חומר שמגיב טוב מאוד לליטוש ופוליש.

   יש לי שיש בן 10 שנים ויש מקומות שהדבק יצא ונוצרו חורים. האם אני צריך להמתין לשיפוץ כללי בכדי ללטש או שישנה דרך אחרת?

   האבק בזמן הליטוש נגרם כתוצאה מחירוץ המישקים (פוגות) כל שאר הליטוש מתבצע ע"י מכונות עם מים וללא אבק כלל (כולל דיסקים העובדים על מים), את נושא החירוץ ניתן לפתור ע"י פתיחת המישקים עם שואב הצמוד לדיסק בזמן החירוץ ואז למנוע 90 אחוז המאבק ולבצעבכל זאת עבודה יסודית, ישנה גם דרך ללא אבק כלל וזאת ע"י תיקוני דבק נקודתיים וליטוש ללא חירוץ, זו עבודה קשה בהרבה אולם בהחלט אפשרית.

   מה ההבדל בין ליטוש מבריק לבין ליטוש מט משי מבחינת האיכות?

   אין שום הבדל מבחינה איכותית, הכל עניין של טעם. מבחינת התחזוקה המראה המבריק מעט יותר קל לתחזוקה אך הדבר אינו צריך להוות גורם לבחירה בין הגימורים.

   לאחר שטיפה הרצפה שלי נראית מצויין וכמה שעות לאחר מכן מתחילים להופיע כתמים שנראים כמו "עננים" וחוסר ברק מה הסיבה?

   בד"כ, הדבר מראה על רטיבות באבן או בחול מתחת לריצוף או רטיבות על פני האבן. יש להמתין לייבוש מלא בסבלנות רבה ולאחר מכן ניתן לבצע חידוש ליטוש או הברקת קריסטל או סילר הכל לפי מצב האבן.

   כמו כן, במידה והמצב קשה מאוד יש לבצע ייבוש מכני ע"י יבשנים או ע"י פתיחת אריחים בכמה מוקדים בבית ולאחר מכן ריצוף מחדש וליטוש מקומי או מלא.

   הופיעו לי כתמים חומים על פני הריצוף (כמו חלודה) מה לעשות?

   יש לבצע טיפול ע"י חומר מסיר כתמים אשר מניחים על הרצפה ומכסים בניילון ל-24 שעות ולאחר מכן הברקה או סילר.

   מידע נוסף בנושא

   ליטוש שיש מחיר

   שיש נחשב חומר יוקרתי ואצילי משחר האנושות. הוא משמש לחיפוי וריצוף באופן נרחב בבתים ואף בנייני מסחר וציבור. הוא נוח לעיבוד, יפה ועמיד, מאפשר חיתוך מדויק ואף יוצר משטחים חלקים ואחידים, אך מנגד, קשה לשמור על תחזוקה טובה של משטחי שיש גדולים, שכן כמו חומרים טבעיים אחרים, השיש נשחק ומתבלה בקלות יחסית. חברת יאיר כהן ליטוש אבן ופוליש, מתמחה בליטוש שיש, מעמידה לרשות לקוחותיה ציוד מתקדם, חומרים איכותיים ואנשי צוות בעלי ניסיון נרחב בתחום.

   למה חייבים לבצע באופן קבוע – ליטוש שיש

   שיש הוא חומר יחסית רך, נשרט בקלות, סופג כתמים ואף רגיש לחומרים כמו חומצות שונות. לרוב נוהגים לצפות את השיש עם סילר – חומר איטום איכותי, המקנה לו עמידות, אך השיש עדיין אינו עמיד כמו חומרים אחרים. לאחר כמה שנים של שימוש אינטנסיבי, משטחי שיש הופכים דהויים, עמומים, מלאי כתמים, שריטות וחבלות.

   ליטוש שיש הוא הדרך הטובה ביותר להחזיר לשיש את הזוהר המקורי שלו, האיכות והברק שהיו לו כשהיה חדש. הפעולה מתבצעת על ידי קילוף של שכבה דקיקה באמצעות פעולה דומה לפילינג, המסיר את השכבה הפגומה העליונה של העור ומותיר אותו זוהר ורענן. הסרת השכבה הפגומה של השישי נעשית באמצעות מכונה מיוחדת, מסוגלת לפעול בעוצמות משתנות, כדי להתאים למצב השיש וסוג השיש, עד שהוא נותר חלק, מבריק, נקי ובעל מראה מחודש.

   ביצוע העבודה על ידי בעלי מקצוע מנוסים הוא חיוני. כך לימד אותנו ניסיון של עשרים שנה בתחום, בגלל העדינות של החומר. עבודה לא מקצועית, או בלתי זהירה עלולה לגרום לשיש נזקים בלתי הפיכים, בעיקר כי מדובר על חומר עדין יחסית.

   ליטוש שיש מטבח עם יאיר כהן – מחזירים לשיש את הזוהר הטבעי שלו

   ליטוש שיש הוא פעולה חיונית, שיש לבצע לפי הצורך, מדי כמה שנים או פחות, בהתאם לרמת השחיקה של המשטח. הפעולה מקנה לשיש את הזוהר הטבעי שלו, מנקה ומחליקה אותו, כך שהוא חוזר להיראות חדש.

   חברת יאיר כהן ליטוש אבן ופוליש, מעניקה שירותי ליטוש שיש מהטובים בארץ, מקפידה על מתן שירות איכותי ואפקטיבי ועל שביעות רצון מלאה של הלקוחות. צרו קשר עוד היום וקבלו שירות מקיף ומקצועי, בעלי מקצוע אמינים ומנוסים, מיטב הציוד והחומרים – שיספקו לכם משטחי שיש מחודשים ומלאי ברק.

   תהליך הליטוש יתבצע בהתאם לשלבים הבאים:

   1. חרוץ הפוגות בין האריחים בדיסק ושאיבתן עד לניקיון מוחלט.
   2. מילוי דבק שיש מותאם גוון בכל הפוגות (גיוון סופי מתבצע במקום להתאמת צבעים מרבית)
   3. מילוי חורים וגידים בדבק שיש נוזלי מותאם גוון.
   4. ליטוש הרצפה ע"י מכונת ליטוש ויהלומים בשמונה שלבים עד לקבלת משטח אחיד ומבריק.
   5. ליטוש ידני של הפנלים בכריות יהלום עד לניקיון מוחלט.
   6. ביצוע פוליש קריסטל בשלושה שלבים וסילר, להברקה סופית ואיטום מפני ספיגה.
   7. ביצוע חיבורי קירות ורצפה ברובה מותאמת גוון.

   בשל העובדה שישנם סוגי משטחים שונים – רצפה בהירה, כהה, רכה, קשה וכו', חשוב ליצור קשר עם חברת ליטוש אשר תבצע את משימת ליטוש זו בהתאם לסוג המשטח ועל הצד הטוב ביותר. בבואכם לחפש אחר חברה מקצועית ואיכותית, עליכם לבצע מספר פעולות, כאשר הראשונה מתייחס לקבלת המלצות: בין אם מדובר בהמלצות מהסביבה הקרובה או בירור ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט השונים – חשוב להקשיב לביקורות ומומלץ לבקר בבתי לקוחות החברה ולהתרשם במציאות מהתוצאה הסופית.

   כמו כן, חשוב לברר מול החברה עצמה האם היא יודעת להתאים את תהליך הליטוש לסוג המשטח, שכן הטיפול הוא שונה בין סוגי המשטחים – בין אם בעבודה ובין אם במחיר.

   ליטוש רצפת שיש

   שיש הנו אחד מחומרי הגלם היוקרתיים והיפים ביותר, והשימוש בו הוא נפוץ למדי: בין אם מדובר בריצוף ובין אם מדובר בקישוט מבנים – אין ספק שחומר גלם זה יתרום רבות לאסתטיקה ולנראות הכללית. עם זאת, ומשום שמדובר בחומר טבעי הדורש טיפול מפעם לפעם – מומלץ להיעזר בליטוש שיש. מעוניינים בעבודת ליטוש שיש עבור המשטחים בחלל העבודה או הבית שלכם? יש ליצור קשר עם הצוות המנוסה של חברת יאיר כהן – ליטושי אבן ופוליש לפתרון מקצועי ומרשים.

   מה כולל תהליך ליטוש שיש?

   כאמור, שיש הנו חומר נפוץ למדי ומעניק לכל חלל מראה מכובד ונאה. עם זאת, כאשר הוא בא במגע עם חומרים שונים כדוגמת חומרי ניקוי חריפים, מאכלים חומציים או שמא הוא בשימוש מאסיבי – הוא נוטה להישחק. עקב כך, נוצרים חורים, סדקים וכתמים והמשטח הופך להיות מיושן ודהוי.

   כדי למנוע תוצאה זו, הפתרון המומלץ הוא ליטוש שיש. פעולת ליטוש שיש הינה פעולה המחדשת את המשטח, כאשר בסופה תקבלו משטח חדש לחלוטין ברמת הברק הרצויה מבחינתכם, ללא חורים, כתמים ופגמים. כמובן שבסיום פעולת הליטוש יש לבצע איטום הרצפה על ידי סילר המונע ספיגה והכתמה עתידיים.

   יאיר כהן – עבודות ליטוש שיש וסילר ברמה גבוהה במיוחד

   תהליך ליטוש השיש הינו תהליך מורכב וחשוב למדי, שיש לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. במידה ומופיעים חריצים על משטחי השיש שלכם, יאיר כהן, בעל חברת ליטושי אבן ופוליש הוותיקה והמנוסה, ישמח לסייע בייעוץ טלפוני או בפגישה במקום, ללא כל התחייבות מצדכם. חשוב לציין כי חברת יאיר כהן – ליטושי אבן ופוליש הינה בעלת טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת ליטוש מדרגות ללא אבק.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל

   תפריט נגישות

   JS: