לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מתי כדאי למרוח סילר לשיש?

  בין אם זהו משטח השיש במטבח, אריחי שיש בחדר האמבטיה או ריצוף שיש, מדובר על חומר שעם הזמן נשחק. שחיקת השיש יוצרת שריטות שדרכן חודרים חומרים כמו אבק, לכלוך, מים, שומן ועוד. כך נוצרים כתמים והשיש מאבד גם מן הברק שלו. סילר לשיש יספק לו שכבת הגנה ואיטום וישמור עליו במצב כמו חדש לאורך זמן. רמת הספיגה של השיש תלויה בין היתר בגימור שלו, כאשר שיש במצב מט, שהוא מעט גולמי יותר, יהיה נקבובי וחדיר יותר משיש מלוטש שכבר מגיע עם ציפוי מגן כלשהו. חברת יאיר כהן ליטושי אבן ופוליש עוסקת בתחום מאז שנת 2000 ותוכלו להתייעץ עם צוות החברה מהו הטיפול הטוב ביותר לשיש שלכם.

  מתי כדאי למרוח את סילר?

  מומלץ מאוד למרוח אותו בעת הריצוף או לאחר התקנת משטח השיש. כך תוכלו להבטיח שהריצוף או המשטח לא יספגו חומרים שונים ורטיבות שיכתימו אותם ויחלישו את החומר. מעבר לכך כדאי לשים מדי שנה על בסיס קבוע כדי להמשיך ולתחזק את השיש באופן הטוב ביותר. אם זהו חדר שאין בו תנועה רבה ניתן גם מדי שנתיים. את הסילר יש למרוח לאחר ניקוי יסודי של הרצפה או המשטח, אך חשוב לנקות רק בחומרים שאינם חומציים מדי כי שיש כמו אבן רגיש מאוד לחומרים חזקים. מפני חומציות חזקה גם הסילר לא יגן לחלוטין ולכן יש להיזהר במיוחד על השיש במטבח עם מיץ לימון או תפוז.

  מריחת סילר כחלק מטיפול כולל

  אם זהו ריצוף או משטח שיש חדשים יחסית, ניתן לתחזק אותם בעזרתו בלבד, אך גם כאשר מתחזקים אותם היטב, עדיין לאחר זמן השיש יכול לאבד מן הברק שלו, להישחק במידה מסוימת ואף יכולים להיווצר בו סדקים או שריטות. אז כדאי למרוח אותו כחלק מטיפול מקיף יותר. כשהשיש שחוק כדאי לבצע ליטוש שלו הכולל גם מילוי הפוגות (המרווחים בין האריחים) בדבק, תיקון פגמים אם יש, ליטוש למצב חלק ואחיד, פוליש לקבלת מראה מבריק ולבסוף גם מריחת סילר לשיש. כך תחסכו לכם את החלפתו שהיא ללא ספק יקרה יותר. רוצים לתחזק את השיש בצורה הטובה ביותר? לתת לו מראה מחודש? יאיר כהן והצוות המקצועי שלו עומדים לשירותכם.

  לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   נשפך לי לימון על השיש ויצר כתם לבן מה עושים?

   הלימון הינו חומצי ומאכל את השיש , הכתם הלבן זה השיש כאשר אינו מלוטש וליטוש יחזיר לו את הצבע המקורי, אם הבעייה היא נקודתית ניתן לפתור אותה ע"י ליטוש מקומי בנייר 220 לאבן, אם הבעייה היא בשטח גדול יותר יש לבצע חידוש ליטוש, וסילר.

   מה ההבדל בין ליטוש לפוליש קריסטל?

   ליטוש אבן הינה פעולה של עיבוד האבן בליטוש למעשה מורידים שכבה ומעבדים את האבן ובזאת מסירים את השריטות והמפגעים הקיימים באבן ונראים לעין כמו כן בליטוש מקבלים משטח אחיד ללא חיבורים וללא הפרשי גובה בין האריחים כאשר הקריסטל הוא השלב האחרון בליטוש, לעומת ביצוע קריסטל בלבד שלמעשה מבריק את המשטח כמות שהוא ולא מסיר שריטות ומפגעים.

   יש לי רצפת שיש בבית וכל דבר שנשפך לי נספג ועושה כתם ברצפה מה לעשות?

   בכל רצפת אבן או שיש בין אם עברה ליטוש ובין אם לא, יש לבצע איטום (סילר) ולחדש אותו אחת לשנה – שנתיים וזאת בכדי למנוע ספיגה של נוזלים ולמנוע בזאת כתמים. יש לציין כי גם ברצפה שעברה סילר, הדבר אינו מגן באופן מוחלט ויש לשמור ובמידה ונשפך איזה שהוא נוזל על הרצפה יש להשתדל לנקותו מהר ככל האפשר.

   מבחינת סוגי סילר, יש לדעת כי קיימים סוגי סילר לחוץ ולפנים גם משטחים חיצוניים צריכים לקבל איטום ע"י סילר היות ששמש וגשם גם פוגעים באבן.

   האם ניתן ללטש ריצוף בלטות ישנות?

   בוודאי שאפשר ללטש בלטות רגילות והתוצאה אפילו מדהימה משטח אחד מבריק ויפה, בלטה היא חומר שמגיב טוב מאוד לליטוש ופוליש.

   יש לי שיש בן 10 שנים ויש מקומות שהדבק יצא ונוצרו חורים. האם אני צריך להמתין לשיפוץ כללי בכדי ללטש או שישנה דרך אחרת?

   האבק בזמן הליטוש נגרם כתוצאה מחירוץ המישקים (פוגות) כל שאר הליטוש מתבצע ע"י מכונות עם מים וללא אבק כלל (כולל דיסקים העובדים על מים), את נושא החירוץ ניתן לפתור ע"י פתיחת המישקים עם שואב הצמוד לדיסק בזמן החירוץ ואז למנוע 90 אחוז המאבק ולבצעבכל זאת עבודה יסודית, ישנה גם דרך ללא אבק כלל וזאת ע"י תיקוני דבק נקודתיים וליטוש ללא חירוץ, זו עבודה קשה בהרבה אולם בהחלט אפשרית.

   מה ההבדל בין ליטוש מבריק לבין ליטוש מט משי מבחינת האיכות?

   אין שום הבדל מבחינה איכותית, הכל עניין של טעם. מבחינת התחזוקה המראה המבריק מעט יותר קל לתחזוקה אך הדבר אינו צריך להוות גורם לבחירה בין הגימורים.

   לאחר שטיפה הרצפה שלי נראית מצויין וכמה שעות לאחר מכן מתחילים להופיע כתמים שנראים כמו "עננים" וחוסר ברק מה הסיבה?

   בד"כ, הדבר מראה על רטיבות באבן או בחול מתחת לריצוף או רטיבות על פני האבן. יש להמתין לייבוש מלא בסבלנות רבה ולאחר מכן ניתן לבצע חידוש ליטוש או הברקת קריסטל או סילר הכל לפי מצב האבן.

   כמו כן, במידה והמצב קשה מאוד יש לבצע ייבוש מכני ע"י יבשנים או ע"י פתיחת אריחים בכמה מוקדים בבית ולאחר מכן ריצוף מחדש וליטוש מקומי או מלא.

   הופיעו לי כתמים חומים על פני הריצוף (כמו חלודה) מה לעשות?

   יש לבצע טיפול ע"י חומר מסיר כתמים אשר מניחים על הרצפה ומכסים בניילון ל-24 שעות ולאחר מכן הברקה או סילר.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
   JS: