לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  פוליש

  הינו ביטוי כולל לכל תחום ההברקות הניקיון וליטושי האבן.

  המושג פוליש מתחלק לתחומים שונים:

  פוליש ווקס

  פעולה של ניקיון המשטח ע"י מכונת פוליש רצפות וסקוץ שחור או אדום בליווי חומרים הנדרשים לפעולת הניקיון. לאחר ניקיון יבוש המשטח ניתן לבצע מריחה של ווקס אקרילי למתן ברק ושכבת ציפוי, או ליישם ווקס לעיבוד ע"י מכונה. פעולת פוליש

  הווקס נחשבת לפשוטה ביותר בתחום הפוליש.

  פוליש ווקס ניתן ליישום על משטחי אבן שיש ובלטות בלבד בשום אופן אין ליישם על פורצלן או קרמיקה.

  פוליש קריסטל

  (בלחיצה על מושג תיפתח התשובה). פעולה של ניקיון הרצפה ע"י מכונה כמו בסעיף הקודם ולאחר יבוש מלא ביצוע פוליש קריסטל בעזרת מכונת פוליש. הקריסטל מתבצע ע"י שלושה חומריי זיגוג X1,X2,X3 כאשר כל חומר הינו שלב נוסף ביצירת הברק. החומר מיושם על הרצפה ע"י ריסוס של מטר ועיבוד עם מכונת הפוליש וצמר מגנזיום, פעולה שמספיגה את החומר אל תוך המשטח ומעבדת אותו עד לקבלת ברק מרבי.

  החומרים מיושמים בזה אחר זה ושלושתם יוצרים בסופו של דבר ברק אחיד ויפה. לאחר סיום העבודה ניתן לבצע שכבת הגנה נוספת למתן אחידות ושמירה על הברק לאורך זמן.

  רצפה שעברה תהליך קריסטלי, יש לתחזק ע"י שטיפות בחומר "מגן קריסטל" הקיים בכל רשתות השיווק.

  הברקה קריסטלית ניתן לבצע על משטחי שיש ובלטות בלבד בשום אופן אין ליישם על קרמיקה או פורצלן.

  הברקה קריסטלית נחשבת להברקה הטובה והאיכותית ביותר.

  פוליש ניקיון

  פעולה של ניקיון הרצפה ע"י מכונה וחומרים מתאימים. ניתן לבצע פוליש ניקיון על כל משטח כולל משטחי קרמיקה ופורצלן, אולם במשטחים אלה אין ליישם לאחר פוליש הניקיון שום חומר אוטם או מבריק, זאת מפני שפורצלן וקרמיקה הינם חומרים אטומים לחלוטין ואינם סופגים לתוכם שום חומר אוטם או מבריק.

  ליטוש אבן

  פעולה של הפיכת אריחים למשטח אחד ע"י חרוץ הפוגות בין האריחים, מילוי בדבק שיש בגוון האבן וליטוש למשטח אחד ברמת הברק הרצויה, לאחר הליטוש יש ליישם סילר במידה ורוצים להגיע למראה מט משי או לבצע פוליש קריסטל במידה ורוצים משטח מבריק.

  ליטוש האבן נחשב לפעולה היסודית והיעילה ביותר בתחום הפוליש היות שמדובר בעיבוד המשטח עצמו כלומר בפעולה זו ניתן לפתור בעיה של חורים ושריטות, דבר שלא ניתן לפתור בסוגי הפוליש האחרים, המבריקים את המשטח כמו שהוא.

  הליטוש מתבצע ע"י מכונה וסטים של יהלומים במספרים שונים כאשר לכל אחד מהסטים תפקיד בעיבוד האבן, העיבוד מתבצע לפי שלבים מהיהלום הגס לדק ביותר עד לקבלת הברק הרצוי (בד"כ שישה או שבעה שלבים)
  לא ניתן לבצע ליטוש רצפות על קרמיקה או פורצלן אלא בשיש אבן ובלטות ומשטחי בטון בלבד.

  ליטוש שיש

  ליטוש שיש מקצועי

  חברת "ליטושי אבן ופוליש" של יאיר כהן מתמחה בשירות ליטוש ופוליש לאבנים ושיש וכן משטחים נוספים אחרים. החברה פועלת כבר 2 עשורים בתחום ומספקת שירותיה בכל רחבי הארץ לבתים פרטיים, עסקים ומוסדות שונים. עובדי החברה הנם מקצועיים שעברו הכשרה מתאימה, מגדילים ראש ומבצעים את העבודה בשטח על הצד הטוב ביותר. וזאת, תוך הכרה בהוראות הבטיחות הנדרשות לביצוע העבודה במקום. בין אם אתם זקוקים לשירותי ליטוש שיש לבית הפרטי שלכם או למוסד/משרד/גוף כלשהו שאתם מנהלים תוכלו ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

  ליטוש שיש בבית:

  תחזוקת הבית חשובה לנו מאוד – כמו גם נראות הבית, ושמירה על האסתטיקה וההרמוניה העיצובית בתוך החדרים. בהתאם, אנו אוהבים להשקיע בכך מחשבה ולשדרג את המראה שלו מפעם לפעם. לאור כל זאת, זו הפתעה מדוע השימוש בשיש הוא נפוץ בבתים פרטיים. ישנם בתים מלאים במרצפות שיש ואחרים אוהבים לצפות עמו את המשטח במטבח, חלקים מסוימים בקירות הבית ועוד. השיש נוטה להישרט ולהתלכלך בכתמים ועל כן יש לצפות אותו בחומר סילר איכותי שיספק לו שכבת הגנה לאורך זמן. אם בעת רכישת השיש לא עשיתם את זה או ביצעתם לו תחזוקה אחת לכמה שנים הרי שכדאי להזמין שירות ליטוש שיש הכולל גם מריחת סילר כשכבת הגנה.

  איך מתבצעת העבודה בשטח?

  איש המקצוע יגיע למקום ויאבחן את השטח. במקרה ויש סדקים, שריטות או חורים ברצפה יש לבצע תיקונים קודם לכן. במידה ויש כתמים על הרצפה יש לוודא את סוג הכתבים תחילה ואולי לבצע ניקיון עם חומר מתאים. לאחר מכן יהיה אפשר לבצע ליטוש שיש כמו שצריך כדי להקנות לרצפה מראה נקי ואסתטי. במסגרת הליטוש גם התקבל המראה המבריק של השיש ולבסוף מומלץ לצפות אותו בסילר שישמש לו כשכבת הגנה מפני שריטות וחדירות של מים. כך או כך, עם הצוות של חברת "ליטושי אבן ופוליש" תקבלו את השירות המדויק ביותר.

  לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   נשפך לי לימון על השיש ויצר כתם לבן מה עושים?

   הלימון הינו חומצי ומאכל את השיש , הכתם הלבן זה השיש כאשר אינו מלוטש וליטוש יחזיר לו את הצבע המקורי, אם הבעייה היא נקודתית ניתן לפתור אותה ע"י ליטוש מקומי בנייר 220 לאבן, אם הבעייה היא בשטח גדול יותר יש לבצע חידוש ליטוש, וסילר.

   מה ההבדל בין ליטוש לפוליש קריסטל?

   ליטוש אבן הינה פעולה של עיבוד האבן בליטוש למעשה מורידים שכבה ומעבדים את האבן ובזאת מסירים את השריטות והמפגעים הקיימים באבן ונראים לעין כמו כן בליטוש מקבלים משטח אחיד ללא חיבורים וללא הפרשי גובה בין האריחים כאשר הקריסטל הוא השלב האחרון בליטוש, לעומת ביצוע קריסטל בלבד שלמעשה מבריק את המשטח כמות שהוא ולא מסיר שריטות ומפגעים.

   יש לי רצפת שיש בבית וכל דבר שנשפך לי נספג ועושה כתם ברצפה מה לעשות?

   בכל רצפת אבן או שיש בין אם עברה ליטוש ובין אם לא, יש לבצע איטום (סילר) ולחדש אותו אחת לשנה – שנתיים וזאת בכדי למנוע ספיגה של נוזלים ולמנוע בזאת כתמים. יש לציין כי גם ברצפה שעברה סילר, הדבר אינו מגן באופן מוחלט ויש לשמור ובמידה ונשפך איזה שהוא נוזל על הרצפה יש להשתדל לנקותו מהר ככל האפשר.

   מבחינת סוגי סילר, יש לדעת כי קיימים סוגי סילר לחוץ ולפנים גם משטחים חיצוניים צריכים לקבל איטום ע"י סילר היות ששמש וגשם גם פוגעים באבן.

   האם ניתן ללטש ריצוף בלטות ישנות?

   בוודאי שאפשר ללטש בלטות רגילות והתוצאה אפילו מדהימה משטח אחד מבריק ויפה, בלטה היא חומר שמגיב טוב מאוד לליטוש ופוליש.

   יש לי שיש בן 10 שנים ויש מקומות שהדבק יצא ונוצרו חורים. האם אני צריך להמתין לשיפוץ כללי בכדי ללטש או שישנה דרך אחרת?

   האבק בזמן הליטוש נגרם כתוצאה מחירוץ המישקים (פוגות) כל שאר הליטוש מתבצע ע"י מכונות עם מים וללא אבק כלל (כולל דיסקים העובדים על מים), את נושא החירוץ ניתן לפתור ע"י פתיחת המישקים עם שואב הצמוד לדיסק בזמן החירוץ ואז למנוע 90 אחוז המאבק ולבצעבכל זאת עבודה יסודית, ישנה גם דרך ללא אבק כלל וזאת ע"י תיקוני דבק נקודתיים וליטוש ללא חירוץ, זו עבודה קשה בהרבה אולם בהחלט אפשרית.

   מה ההבדל בין ליטוש מבריק לבין ליטוש מט משי מבחינת האיכות?

   אין שום הבדל מבחינה איכותית, הכל עניין של טעם. מבחינת התחזוקה המראה המבריק מעט יותר קל לתחזוקה אך הדבר אינו צריך להוות גורם לבחירה בין הגימורים.

   לאחר שטיפה הרצפה שלי נראית מצויין וכמה שעות לאחר מכן מתחילים להופיע כתמים שנראים כמו "עננים" וחוסר ברק מה הסיבה?

   בד"כ, הדבר מראה על רטיבות באבן או בחול מתחת לריצוף או רטיבות על פני האבן. יש להמתין לייבוש מלא בסבלנות רבה ולאחר מכן ניתן לבצע חידוש ליטוש או הברקת קריסטל או סילר הכל לפי מצב האבן.

   כמו כן, במידה והמצב קשה מאוד יש לבצע ייבוש מכני ע"י יבשנים או ע"י פתיחת אריחים בכמה מוקדים בבית ולאחר מכן ריצוף מחדש וליטוש מקומי או מלא.

   הופיעו לי כתמים חומים על פני הריצוף (כמו חלודה) מה לעשות?

   יש לבצע טיפול ע"י חומר מסיר כתמים אשר מניחים על הרצפה ומכסים בניילון ל-24 שעות ולאחר מכן הברקה או סילר.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל

   תפריט נגישות

   JS: