לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  איך מתבצע תהליך הליטוש של השיש?

  שיש הוא חומר הנותן לחדר או לחלל מראה יוקרתי וקלאסי. זהו חומר טבעי לחלוטין שכמעט לא עבר עיבוד ולכן לכל שיש מראה ודוגמה שונים ובכך הייחוד שלו. עם זאת, חומר טבעי הוא גם חומר שיכול יותר להיפגם עם השנים. עם הזמן השיש סופג אבק ולכלוך שמצטברים לא רק על השכבה החיצונית אלא בשכבות הפנימיות יותר ואז גם ניקיון יסודי לא יסיר אותם. ליטוש שיש הוא מה שנדרש במצב בו השיש, בין אם של הריצוף, השיש במטבח או זה שממנו עשוי רהיט או פסל, נראה שחוק, עייף או שנוצרו בו סדקים ופגמים. חברת יאיר כהן ליטושי אבן ופוליש היא חברה ותיקה אשר התחום הזה הוא אחד מתחומי ההתמחות שלה.

  איך מתבצעת העבודה?

  הדבר דומה בשלבי העבודה לליטוש אבן או חומרים אחרים. השלב הראשון יהיה חריצת הפוגות (המרווחים בין המרצפות) כך שיהיה ניתן למלא אותן לעומק וכך לחזק את הריצוף בצורה הטובה ביותר. לאחר החריצה וניקוי הרצפה או השיש ממלאים את הפוגות בדבק מיוחד. במידה ויש צורך יכלול הפרויקט גם מילוי פגמים או סדקים. השלב הבא הוא הליטוש עצמו. הוא נעשה עם מכונת דיסק יהלום הפועלת בעוצמות שונות. מתחילים בליטוש גס להסרת שכבת שיש חיצונית וממשיכים בליטוש עדין יותר ויותר עד לקבלת המראה והתחושה שרוצים. ככל שרוצים שיש חלק יותר כך יעברו לעוצמות ליטוש עדינות יותר. השלבים הסופיים הם פוליש להדגשת המראה המבריק והחדש ומריחת סילר לאיטום והגנה על השיש וגם נגד החלקה.

  איך לשמור על המראה החדש?

  כמו שתמיד אומרים המומחים מתחום האסתטיקה והיופי, כל תהליך או פעולה דורשים שימור ותחזוקה כדי שתוצאת הטיפול תהיה ארוכת טווח. כך גם כאן. עם חברה מקצועית שעושה עבודה יסודית זה יכול להחזיק לפחות למשך 10 שנים ואפילו 15 אך חשוב לשמור. למשל, כדאי לנקות את הרצפה בחומרי ניקוי שלא פוגעים בשיש, חומרים שאינם חומציים מדי. אם תעבדו עם יאיר כהן ליטושי אבן ופוליש הם לא רק יבצעו עבודה מצוינת אלא גם יתנו לכם עצות יעילות איך לשמור על התוצאה.

  לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   נשפך לי לימון על השיש ויצר כתם לבן מה עושים?

   הלימון הינו חומצי ומאכל את השיש , הכתם הלבן זה השיש כאשר אינו מלוטש וליטוש יחזיר לו את הצבע המקורי, אם הבעייה היא נקודתית ניתן לפתור אותה ע"י ליטוש מקומי בנייר 220 לאבן, אם הבעייה היא בשטח גדול יותר יש לבצע חידוש ליטוש, וסילר.

   מה ההבדל בין ליטוש לפוליש קריסטל?

   ליטוש אבן הינה פעולה של עיבוד האבן בליטוש למעשה מורידים שכבה ומעבדים את האבן ובזאת מסירים את השריטות והמפגעים הקיימים באבן ונראים לעין כמו כן בליטוש מקבלים משטח אחיד ללא חיבורים וללא הפרשי גובה בין האריחים כאשר הקריסטל הוא השלב האחרון בליטוש, לעומת ביצוע קריסטל בלבד שלמעשה מבריק את המשטח כמות שהוא ולא מסיר שריטות ומפגעים.

   יש לי רצפת שיש בבית וכל דבר שנשפך לי נספג ועושה כתם ברצפה מה לעשות?

   בכל רצפת אבן או שיש בין אם עברה ליטוש ובין אם לא, יש לבצע איטום (סילר) ולחדש אותו אחת לשנה – שנתיים וזאת בכדי למנוע ספיגה של נוזלים ולמנוע בזאת כתמים. יש לציין כי גם ברצפה שעברה סילר, הדבר אינו מגן באופן מוחלט ויש לשמור ובמידה ונשפך איזה שהוא נוזל על הרצפה יש להשתדל לנקותו מהר ככל האפשר.

   מבחינת סוגי סילר, יש לדעת כי קיימים סוגי סילר לחוץ ולפנים גם משטחים חיצוניים צריכים לקבל איטום ע"י סילר היות ששמש וגשם גם פוגעים באבן.

   האם ניתן ללטש ריצוף בלטות ישנות?

   בוודאי שאפשר ללטש בלטות רגילות והתוצאה אפילו מדהימה משטח אחד מבריק ויפה, בלטה היא חומר שמגיב טוב מאוד לליטוש ופוליש.

   יש לי שיש בן 10 שנים ויש מקומות שהדבק יצא ונוצרו חורים. האם אני צריך להמתין לשיפוץ כללי בכדי ללטש או שישנה דרך אחרת?

   האבק בזמן הליטוש נגרם כתוצאה מחירוץ המישקים (פוגות) כל שאר הליטוש מתבצע ע"י מכונות עם מים וללא אבק כלל (כולל דיסקים העובדים על מים), את נושא החירוץ ניתן לפתור ע"י פתיחת המישקים עם שואב הצמוד לדיסק בזמן החירוץ ואז למנוע 90 אחוז המאבק ולבצעבכל זאת עבודה יסודית, ישנה גם דרך ללא אבק כלל וזאת ע"י תיקוני דבק נקודתיים וליטוש ללא חירוץ, זו עבודה קשה בהרבה אולם בהחלט אפשרית.

   מה ההבדל בין ליטוש מבריק לבין ליטוש מט משי מבחינת האיכות?

   אין שום הבדל מבחינה איכותית, הכל עניין של טעם. מבחינת התחזוקה המראה המבריק מעט יותר קל לתחזוקה אך הדבר אינו צריך להוות גורם לבחירה בין הגימורים.

   לאחר שטיפה הרצפה שלי נראית מצויין וכמה שעות לאחר מכן מתחילים להופיע כתמים שנראים כמו "עננים" וחוסר ברק מה הסיבה?

   בד"כ, הדבר מראה על רטיבות באבן או בחול מתחת לריצוף או רטיבות על פני האבן. יש להמתין לייבוש מלא בסבלנות רבה ולאחר מכן ניתן לבצע חידוש ליטוש או הברקת קריסטל או סילר הכל לפי מצב האבן.

   כמו כן, במידה והמצב קשה מאוד יש לבצע ייבוש מכני ע"י יבשנים או ע"י פתיחת אריחים בכמה מוקדים בבית ולאחר מכן ריצוף מחדש וליטוש מקומי או מלא.

   הופיעו לי כתמים חומים על פני הריצוף (כמו חלודה) מה לעשות?

   יש לבצע טיפול ע"י חומר מסיר כתמים אשר מניחים על הרצפה ומכסים בניילון ל-24 שעות ולאחר מכן הברקה או סילר.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
   JS: